Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

7 metre kotundaki kuyu için nasıl izolasyon yapabilirim?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
87 kez görüntülendi
3 ay önce Yapı Statiği kategorisinde yavuzb C14 (18 puan) tarafından soruldu
Selamlar,

Başlıkta belirttiğim üzere -7 kotunda bir kuyumuz var 6 metre yüksekliğinde. Buna izolasyon yapmak istiyoruz? En altına drenaj boruları koyacagım. Bir arkadaş zift sürmemizi önerdi. Ben sıva+sika sürme izolasyon düşünmüştüm. En dogru seçim nedir? Nasıl hareket etmek lazım bu işte? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (9,397 puan) tarafından cevaplandı
kuyu ne kuyusu? ne amaçla kullanılacak? 

kuyu betonarme mi ? izolasyonu dıştan mı içten mi yapacaksınız? izolasyon tarafında dolgu vs. gelecek mi? 
3 ay önce yavuzb C14 (18 puan) tarafından yorumlandı
Kuyunun üzerinde 35 metre çelik var, elevator olarak kullanılacak. Ama temelinde izolasyon yapılmadıgından şu an su alır korkusu içindeyiz çünkü çok derinde. İzolasyonu dıştan yaparım diye düşünmüştüm, sıvadan sonra.

Kuyu betonarme evet.

İzolasyon tarafında dolgu var. 6metre yüksekliğinde kuyunun etrafı tamamen dolgu. Ama içi boş kalıyor. İçinin de üzeri kapalı olmadıgından suyu uzaklastırmak sorun bizim için. Ne önerebilirsiniz?

metraj kursu


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 178 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 108 kez görüntülendi
5 ay önce İmalat Hataları kategorisinde Eriss C14 (4 puan) tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 143 kez görüntülendi
10 ay önce Yapı Statiği kategorisinde kemaldem C14 (78 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 338 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,997 soru

5,076 cevap

1,910 yorum

4,342 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...