Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Başlangıç nasıl olmalı?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
217 kez görüntülendi
2 hafta önce Kariyer kategorisinde a.kdr01 C16 (109 puan) tarafından soruldu
İnsAllah mezun olduktan sonra başlangıç olarak şantiye düşünüyorum .Cevremde yapı denetimde calisan biri bana yapi denetim olarak baslamanin daha avantajli olduğunu daha kısa sürede şantiye deneyiminin kazanıldığını söyledi.
Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce mimar_ercinaydin C16 (191 puan) tarafından cevaplandı
1 hafta önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Yapı Denetim Firmalarının avantajı bir kaç farklı inşaatı geziyor ve dolayısı ile farklı seviyelerdeki imalatları görüyor olmanızdır. Eğer mümkün ise alacağınız bedele bakmadan temel kazısı yapılmamış yani henüz kurulum aşamasında olan bir şantiye bularak orada görev almanızdır. Şantiye kurulum sürecinde iş idaresinden (yerleşim alanlarının (konteyner, ekiplerin konaklama yerleri, duş, wc vs.) planlanması, şantiye kurulum aşamalarının görülmesi) başlayıp temel kazısından iş teslimine giden bir süreçte her türlü imalatı zaten göreceksiniz. Birkaç farklı seviyede imalat görmek sizin için iyi görünse de imalatlara yüzeysel olarak vakıf olacağınızdan bir şantiyeyi başından sonuna götürmek kadar faydalı olmayacaktır.

Dolayısı ile yapı denetim firmasından ziyade yeni kurulmakta olan bir şantiye bularak orada her türlü zorluğu, sunulan çözümleri ve imalat hataları gibi durumları görmeniz daha yerinde olacaktır.

Saygılarımla,

Mimar Erçin AYDIN
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 hafta önce cirozamele C25 (931 puan) tarafından cevaplandı
Özellikle taşeron firma bulmanızı orda başlamanızı tavsiye ederim.Çünkü bizzat uygulamanın ve survivor şartlarının içinde olacaksınız.

İşi kısa zamanda öğrenmenize şiddetli yardımcı olacaktır.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 111 kez görüntülendi
1 ay önce Yapı Statiği kategorisinde Serkan tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 558 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 163 kez görüntülendi
8, Ocak, 2016 Kariyer kategorisinde cptan C16 (128 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,629 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 174 kez görüntülendi
30, Eylül, 2014 Kariyer kategorisinde Veysi tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,138 soru

3,623 cevap

1,035 yorum

3,127 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...