Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

betonarme kirişlerde dengeli donatı oranı

0 beğenilme 0 beğenilmeme
670 kez görüntülendi
15, Kasım, 2015 Betonarme Yapılar kategorisinde Ahmet Süha C14 (20 puan) tarafından soruldu
Betonarme kirişlerde dengeli donatı oranı ifadesinin çıkarılışını ilgili denklemleri kullanarak nasıl yazabiliriz.Yardımcı olusanız çok sevinirim.Teeşekkürler

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
3, Aralık, 2015 CELİKKOLLU C30 (1,371 puan) tarafından cevaplandı
BİR KESİT KABULÜ YAPIN.BU KESİT BETONARME OLSUN.ALT VE ÜST DONATILARI OLSUN.BİR MOMENT UYGULAYIN BU MOMENT DUURMUNDA BETON KIRILMADAN ÇEKME DONATILARI AKMAYA BAŞLAMIŞSA YANİ BETON BASINC KAPASİTESİNE ULAŞMADAN AŞAGIDAKİ ÇEKME DONATILARINDA 4200 KG /CM2 OLUŞMUŞSA YADA OLUŞMAYA BAŞLAMIŞSA BU DENGELİ DONATININ EN KÜÇÜK HALİDİR.ESAS OLARAK DENGELİ DONATI DEMEK ÖNCE DONATININ AKMAYA BAŞLAMASI SONRA YUKARIDAKİ BASINÇ BÖLGESİNDEKİ BETONUN ÇATLAMASIDIR.DENGELİ DONATI DEDİĞİMİZ ŞEY, AYNI ANDA BETON BASINÇ NEDENİYLE ÇATLAYACAK, TAM BU ESNADADA DONATIDA 4200 KG/CM2 OLUŞACAK ZAMANDAKİ DURUMDUR...ÜSTTE NE KADAR BASINC DONATISI YANİ BİZİM MONTAJ DONATISI DEDİĞİMİZ DONATI FAZLA İSE BETON KIRILMADAN MUTLAKA AŞAGIDAKİ ÇELİK AKAR.BU YÜZDEN SİZ HESAPLARINIZDA DENEY AMAÇLI HESAPLARINIZDA BASINÇ DONATISINI AZ TUTUN Kİ DEĞİŞİKLİĞİ İZLEYEBİLİN.

ANLADIĞINIZI YADA BENİM ANLATABİLDİĞİMİ UMUYORUM...

 

AHMET ÇELİKKOLLU

İNŞAAT MUHENDİSİ

ESKİŞEHİR

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 178 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 559 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 133 kez görüntülendi
2 ay önce Betonarme Yapılar kategorisinde K. Demir C14 (4 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 301 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 162 kez görüntülendi
4, Ocak, 2017 Betonarme Yapılar kategorisinde bekir.cicek0758 C14 (17 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

2,730 soru

4,568 cevap

1,579 yorum

3,954 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...