Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

İlk şantiye tecrübesinde kesinlikle yapılmaması gereken şeyler nelerdir ?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
644 kez görüntülendi
23, Ekim, 2017 Diğer kategorisinde ozturkbasak C14 (10 puan) tarafından soruldu
23, Ekim, 2017 ozturkbasak tarafından düzenlendi
Genelde bir işe nasıl başlanırsa öyle gider derler. O yüzden siz tecrübeli Şeflerin söyledikleri şu anda benim için altın değerinde. Belirtmek isterim ki ben yeni mezun kadın inşaat mühendisim. Bunu da göz önüne alarak değerlendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
19, Kasım, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (15,309 puan) tarafından cevaplandı
20, Kasım, 2017 ozturkbasak tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
1) bilmediğin herşeyi hiç utanmadan sıkılmadan sor. 1 hafta içerisinde sormanla 3 ay sonra soracağın durum arasında inan fark olacaktır. O nednele çekinme, bilmiyorsan hemen sor.

2) Verilen işi mümkün mertebe çabuk yap. Hiç bir işi sallamamazlık yarın yaparım deme. Hızlı reaksiyonlar ver. Şantiyecilik pratik ve seri çözüm gerektirir.

3) Organizasyon şemasında senin altında çalışan, senden daha bilgili ve yaşca büyük ustalar, kalfalar, teknik personeller olacaktır. Genç yaşta en büyük sorn yaşayacagın konu bu olacaktır. Onlarla saygı sevgi çerçevesinde çalışmalısın. Deneyimlerinden faydalanmalı, mühendislik ünvanının seni kibre sokmasına mani olmalı, ancak tecrübesizliğinin de onların karşısında ezik bir pozisyona düşürmesinin önüne geçmelisin. Yani ince bir çizgi, onlardan öğrenmeli, fikirlerini almalı, saygılı davranmalı, ama son kararı sen vermeli, işin sorumlulugunu sen almalısın.

Başarılar dilerim
20, Kasım, 2017 ozturkbasak C14 (10 puan) tarafından yorumlandı
Sağolun Şef'im mutlaka dikkate alıcam söylediklerinizi.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
23, Ekim, 2017 İnşaatTeknikeri C50 (5,493 puan) tarafından cevaplandı

Merhabalar ;

1-)Genelde bir işe nasıl başlanırsa öyle gider derler.

1-)Başladığın iş'te öyle gider yani o şantiyede ama diğer şantiyede artık tecrübeli bir mühendis görücekler.ve sende kendinin farkına varıcaksın ;) ama tutumlu yani yanlış bir imalat görsen dahi hemen parlama projeye bakalım de her zaman proje bazlı ol.çok incele.uygulamaları yerinde takip et.proje ile aynı gidip gidilmediğine çok dikkat et.

2-) Tecrübe zaten yapılan yanlışlardan doğar.bizler zamanında şahsen ben çok yanlış yaptım.sizlerin bu yanlışları yapmaması için bu platformu açtık :)

3-) Saha her zaman kalıpcısı demircisi vs vs zarar ediyoruz der.vicdan yaptırtırlar sana.bu oyuna düşme zarar ediyorsa onun zararı kar ettiği zaman gelip seninle paylaşıyorlar mı ?

4-) Saha ile diyalog halinde ol ama fazla samimi olma olsan dahi dozunu bil.senin ağzından şirketin hakkında,firman hakkında laf almaya çalışırlar.bunlara dikkat et.

5-) Her zaman mantığını kullan.öyle yerlerde sana öyle çözümler üretirler ki yanlış olduğunu bi başka şantiyede anlarsın ;)

6-) Biz yapisor Ekibi olarak her zaman burdayız.Her zaman yanınızdayız ;)

23, Ekim, 2017 ozturkbasak C14 (10 puan) tarafından yorumlandı

Cevabınız için çok teşekkürler,

27, Ekim, 2017 nasibe C30 (1,146 puan) tarafından yorumlandı
Merhaba

Ben de bir bayan mühendislik olarak iki yıldır iş hayatındayım. İlk sene şantiyelerde avm, hastane gibi projelerde çalıştıktan sonra ofise geçtim.

Çalışma saatleri ve koşulları, işverenin sunduğu imkanlar,firmanın sana sunduğu kendini geliştirme seçeneklerini iyi değerlendirmeni tavsiye ederim.

Hepimiz ilk başta deneyimsiz birer mühendistik. Kendine güvendiğin takdirde her işte, sahada ve ofiste başarılı olabilirsin.

Şimdiden başarılar...
30, Ekim, 2017 ozturkbasak C14 (10 puan) tarafından yorumlandı
İyi dilekleriniz ve önerileriniz için çok teşekkürler.

metraj kursu metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 2,334 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 453 kez görüntülendi
22, Haziran, 2017 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 150 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 136 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 623 kez görüntülendi
6, Ağustos, 2017 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde cptan C14 (94 puan) tarafından soruldu

Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 05/2019
 1. İnşaat Mühendisi

  119 Puan

 2. Remzi Başaran

  48 Puan

 3. Pug Life

  38 Puan

 4. imyusyil

  34 Puan

 5. Kedi

  29 Puan
metraj kursu


hakediş kursu

4,013 soru

7,079 cevap

3,164 yorum

6,339 kullanıcı

240 Çevrimiçi Kullanıcı
0 Kayıtlı Üye & 240 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...