Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

inşaat reklam

Bitişik Nizam Bina Yıkımı

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,529 kez görüntülendi
17, Haziran, 2017 Diğer kategorisinde mirage C14 (5 puan) tarafından soruldu
Şu anda oturmakta olduğumuz binaya birleşik olan yapı yıkılmakta. bizim binamız yeni 2 yıllık, yıkılan bina ise eski. bina yıkılırken aşırı derecede sallantı yaşandı apartmanda kimse duramıyor, şantiye şefi bir şey olmaz tedirgin oluyorsanız çıkın ben yıkmak zorundayım dedi. Şimdi temel kazılacak fakat binamız aşırı zorlanıyor deprem olsa bu kadar olmaz. ya bu işi yapmayı bilmiyorlar ya da özensiz bir çalışma yapılıyor. nereye şikayet edebilirim bu durumu yoksa bu normal mi? Teşekkürler

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
18, Haziran, 2017 candyman C35 (1,621 puan) tarafından cevaplandı
Merhabalar.

Konunuz yaygın bir konudur yeni 2 yıllık bir binanın tasıyıcı sisteminin ve temelinin kuvvetli olduğunu düşünüyorum eğer standartlarda yapılmış ise.

Fakat bölgenin zemin durumu kötü ise muhakkak kendi binanızın binayı yapan yüklenici firma tarafından askıya alınması kesinlikle şarttır.

Eğer Bina temel derinliği sizin temelinizi geçiyor ve temel açığa cıkıyor ise zeminde zayıfsa muhakak (İKSA) Yani binanızı askıya aldırın küçük orta ve büyük askı sistemleri vardır eğer derinlik fazla ise en az orta seviye büyüklükte askı çalışması yapılmalıdır.

Askı çalışmalarını genellikle ahşaptan yaparlar eğer yaptırabiliyorsanız celik veya beton tarzındada destekleme yapabilirsiniz bu iş önemli birşeydir gerekirse şikayette bulunun.

Askıya alma zorunlulukları vardır. Ben kazmak zorundayım diye bir şey yok gerekli önlemi almaları lazım.

Hakkınızı arayın BİNANIZIN SAĞLIĞI İÇİN.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
19, Haziran, 2017 Volkan.00 C14 (9 puan) tarafından cevaplandı
Sarsıntılar normal sonuçta bitişikteki apartman yıkılıyor zemin de sert ise sarsıntılar daha hissedilir olur. Sizin apartmanda şüpheli kolon kiriş sesleri varsa yada gözle görülür çatlamalar bunları es geçmeyin önlem almakta fayda var. Belediye yada çevre şehirciliğe başvurabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
6, Temmuz, 2017 İnşaat Mühendisi C50 (16,283 puan) tarafından cevaplandı

sarsıntı çok normal korkmayınız.  benim anlamadıgım bir inşaat mühendisi de" şantiye şefi bir şey olmaz tedirgin oluyorsanız çıkın ben yıkmak zorundayım dedi. " gibi amatör bir yorum yapıyorsa nasıl olacak bu işler...İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 139 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,073 kez görüntülendi
25, Kasım, 2016 İzolasyon&Yalıtım kategorisinde loscromwell C35 (1,542 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 392 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 108 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 64 kez görüntülendi
30, Ekim, 2018 Yapı Statiği kategorisinde b.engineer C18 (478 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,352 soru

7,578 cevap

3,387 yorum

7,067 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...