Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Statik ofiste çalışmak istiyorum sizce ne gibi faydaları olur ve nasıl iş bulabilirim?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
4,193 kez görüntülendi
6, Ocak, 2015 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde murtiko C16 (122 puan) tarafından soruldu
Şuan yapı denetimde büyük bir şantiyede çalışıyorum,ama malum yapı denetimde geçen vakit zaman kaybı belli bir süre sonra rutine biniyor sorumluluklar kısıtlı az.Statik ofisler hakkında ne düşünüyorsunuz? maaşları,ortamı,kattıkları...Sta4cad bilgim iyi programa hakimim bu katkı sağlar mı? iş bulma konusunda tanıdık yoksa zorlanırmıyım? :(
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8, Ocak, 2015 Mirac.P C18 (375 puan) tarafından cevaplandı
Merhaba,

Ofiste mühendislik yaparsın. Şantiyede ve yapı denetimde bu iş nispeten daha azdır. Mesleki anlamda senin ne istediğine bağlı.

Mesela kar,kış,soğuk, sıcak vs. buro çalışanı için daha az önemlidir. Sıcak çayın masanda, istediğin müzik kulağında çalışırım diyorsan büro tam senlik. Ayrıca yapacağın hesap kitap işleri seni mesleki anlamda da doyurmalı.

Büro da çalışmak için öncelikle hangi tip projelerde çalışmak istediğin önemli. Çelik mi yapacaksın betonarme mi yoksa karayolu vs gibi. Bunun ışığında program öğrenmen gerekiyor. SAP2000 olmazsa olmazlardan diyebilirim.

Maaş kısmına gelince ilk başlarda sana oldukça az maaş verirler. 1500 TL ile başlarsan iyi diyebilirim. Çünkü ne kadar tecrüben olursa olsun büroda çalışmamışsın. Sana yeni mühendis gözüyle bakabilirler.
0 beğenilme 1 beğenilmeme
8, Ocak, 2015 İnşaat Mühendisi C50 (16,884 puan) tarafından cevaplandı
Şantiye büyük demişsin, burda iş sana bitiyor. dökümatasyonlarla uğraşmak sıkıcı gelebilir ama boş vaktini ofiste çay içmek yerine büyük şantiyede nolabildğince faydalanmakla geçirebilirsin mesela.

Statik ofisler ortam olarak firmaya, çalışanlarına, sana göre değişir genelleme yapılamaz. maaş olarak da aynı şekilde, iyi bir firmaya girebilirsen belki iyi şartlarda çalışırsın ama piyaadaki küçük ve orta ölçekli statik ofislerde maaşlar çok yüksek değil pek çok çalışma dalına kıyasla.

hangi işi yaparsan yap biryerde monotana bağlayacaktır :) statikçi olursan da bu defa hep aynı hesap kitaplardan şikayet edeceksin. Çok büyük hatta Türkiye'nin en büyük firmalarında birisnde çalışan statik mühendisi arkadaşım var ve memnun değil, yaptıgı işten keyif almıyor. Maaşı iyi, mesai şartları düzgün, işi evi çok yakın vs. Biraz senin beklentinle alakalı. Karakterine göre tüm ömrünü geçbirebleceğin çalışma tarzına karar vermen lazım. Hayatından memnun olmadan işinden hiç olamazsın. Sta4cad bilmen de gireceğin firmaya bağlı. Kullanılmıyorsa yaramaz. Kullanılan firmalarda sana kapı açar.

 

BaşarılarYAPISOR'a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (AĞUSTOS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz.) :

İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL
REVİT Architecture Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 1,115 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 2,290 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 576 kez görüntülendi
3 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 499 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 680 kez görüntülendi
4, Kasım, 2014 Yapı Denetim kategorisinde musab C16 (142 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,548 soru

7,780 cevap

3,512 yorum

7,500 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...