Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Kuyu temellerde izolasyon nasıl yapılır?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.

instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz, instagram takipçi satın al, instagram takipçi arttırma


0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,595 kez görüntülendi
7 ay önce Yalıtım&İzolasyon kategorisinde AkıllıBaret C16 (103 puan) tarafından soruldu
Merhaba, yakın zamanda başlayacağımız bir projede yan parselde bina bulunması sebebiyle kuyu temel ve kuyu perde sistemli bir statik çözüm bulundu. Fakat kuyu perdelerin arkasına geçemediğimiz için membran türevi bir malzeme ile bohçalama yapma imkanımız bulunmuyor. İçten izolasyon yöntemleri var fakat bütün meslektaşlarımızın bileceği üzere içten izolasyon betonarmeyi kaderine terk edip gözlerimizi yummaktan başka bir şey değil. Kuyu perde sisteminde aradığımız izolasyon negatif (içten) izolasyon değil. Fakat dışınada ulaşamıyoruz. Tek çaremiz bir kimyasal katkı ile betona suya girmesini engellemek. Bu tip bir malzeme bilen, kullanmış olan ve öneren arkadaş varmı? Farklı bir fikri olan arkadaşlarda cevap eklerse sevinirim. Saygılar. İyi forumlar...
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

YAPISOR'u Takip Et, Bilgi ve Fırsatları Kaçırma :


Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 ay önce mst85 C16 (149 puan) tarafından cevaplandı
Kuyu perdenin arkası toprak ile net temasta olduğundan ve düzgün yüzey olmadığından orada bir yalıtımdan söz edilemez. Ancak kuyu perdenin iç yüzeyi kalıp gördüğünden düzgün çıkabilmektedir. Kuyu perde önüne bina perdesi yaparak iki perde arasına bohçalama yapabilirsiniz. Biz bir projemizde böyle yapmıştık. Yani kuyu perdeyi sadece istinat olarak değerlendirdik, binayı kuyu perde içine inşaa ettik ve iki arasına bohçalama yaptık. Evet bu durumda alan kaybediyoruz ancak bodrumlarda su yalıtımı için daha etkili bir çözüm bulamadık. 

Ayrıca her bir kuyu perdesi arasındaki soğuk derz sebebiyle betona su girmesini engelleyecek kimyasal eklemeniz de çözüm sağlamayacaktır.

Ülkemizde bodrum katlarındaki su yalıtımındaki sıkıntılar oldukça fazla ve insan sağlığını çok olumsuz etkiliyor. Tavsiyem alan da kaybetseniz, bodrumda insan sağlığını ve bina sağlığını göz önüne alarak ikinci bir perde yapmanız ve arasına bohçalama yapmanız.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 285 kez görüntülendi
7, Mart, 2018 Yapı Statiği kategorisinde civilwork C14 (49 puan) tarafından soruldu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 2,621 kez görüntülendi
8, Ekim, 2016 Yalıtım&İzolasyon kategorisinde eeaaxx tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 902 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
5 cevap 10,998 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 1,036 kez görüntülendi
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

5,112 soru

8,409 cevap

3,766 yorum

8,863 kullanıcı

En Çok Arananlar

Ölçek Nedir?
Kil Nedir?
Rezonans Nedir?
Menfez Nedir?
Etriye ve Çiroz Nedir?
Rölöve Nedir?
Emprenye Nedir?
Parapet, Korkuluk, Harpuşta ve Küpeşte
Obruk Nedir?
Restorasyon Nedir?
Parsel, Ada ve Pafta Kavramları
Poliüretan Nedir?
Granit Nedir?
Arazöz Nedir?
Arasta Nedir?
Foseptik Çukuru
Radye Temel Nedir?
Hidratasyon Nedir?
Konsolidasyon Nedir?
Tretuvar Nedir?
Peri Kalıp Nedir?

Copyright © 2014-2021 Yapisor.comTiny House | üçgen ev fiyatı | prefabrik ev fiyatları | tente fiyatları | pergole fiyatları | briket makinası | insaatgundemi.com | aykutozdemir.com.tr | mobilyadekorasyoncu.net | bilgiburada.net | insaatblogu.com | insaatsektoru.net

...