Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Projeci Mühendis Maaşları

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Yukarı (▲) ve aşağı(▼) okları kullanarak, artı ya da eksi puan verebilirsiniz.
2) Sorunuza en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
2 beğenilme 0 beğenilmeme
652 kez görüntülendi
18, Şubat, 2019 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde atmc0 C14 (5 puan) tarafından soruldu
Merhabalar, yeni mezun bir İnşaat Mühendisi olarak ofiste mi şantiyede mi çalışma konusunda kafamda bir takım sorular var.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

1-Projeci bir mühendis ne kadar yükselebilir, şantiyeci ile karşılaştırırsak hangisinin önü daha açık şu anki piyasada?

2-Proje işleri genelde ilk olarak mimarlara gelip mühendisleri onlar mı seçiyor.Yoksa işverenin işi mühendislere verdiğide oluyor mu?

3-Kurumsal bir ofiste projeci olarak çalışan mühendis için başlangıç ve tecrübe kazandıktan sonraki maaşlar ortalama nedir?

4-Statik proje m2 fiyatları şu anda piyasada ne kadar? (Kırımlardan sonra)

Teşekkür ederim.
Bu Soruyu Paylaşmak İster misin :

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
18, Şubat, 2019 İnşaat Mühendisi C50 (16,836 puan) tarafından cevaplandı

Merhaba


1-Projeci bir mühendis ne kadar yükselebilir, şantiyeci ile karşılaştırırsak hangisinin önü daha açık şu anki piyasada? Projeci mühendis, eğer başka disiplinlerde çalışmaz ise ki projeci olarak ilerlerse kayması çok zor, teknik müdür, statik koordinatör gibi ünvanlara kadar yükselir özel sektörde. 3 opsiyonu vardır; ya  büyük bir proje firmasında yükselmek (Balkar gibi) ya büyük bir müteahit firmanın (Enka, Rönesans gibi) statik departmanında yükselmek, bunlar iyi opisyonlar. Ya da küçük bir proje firmasında yükselmek ki en yüksek ihtimal budur özel sektörde. Kendi yağında kavrulur fakat şantiye ya da proje yönetimi alanında yükselmiş yaşıtlarına göre şartları geride kalır. Eğri oturup doğru konuşalım, ülkemizde en azından şu döneme kadar mühendislik değer görmemiştir. Proje mühendisleri işin esas mühendisliğini yapsalar da, malesef çok ara elemanlardır sektörde.

2-Proje işleri genelde ilk olarak mimarlara gelip mühendisleri onlar mı seçiyor.Yoksa işverenin işi mühendislere verdiğide oluyor mu? Değişken, firmaya projeye göre değişir. formulü yok. Herkes biribirine paslayabilir. 

3-Kurumsal bir ofiste projeci olarak çalışan mühendis için başlangıç ve tecrübe kazandıktan sonraki maaşlar ortalama nedir? Değişken, firmaya projeye şehre sana ona buna göre değişir. İlla aralık istiyorsan Türkiyede 1500 tl ile 3000 tl arasındadır başlangıcı.

4-Statik proje m2 fiyatları şu anda piyasada ne kadar? (Kırımlardan sonra) Bu da çok değişken. Statik projeden kastın ne? Betonarme mi çelik mi ahşap mı, 100 m2lik konut mu 50000 m2 lik fabrika mı? Yapıya, taşıyıcı sistemine, proje firmasının genel giderlerine göre bu da değişir.YAPISOR'a Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (TEMMUZ AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz.) :

İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL
REVİT Architecture Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL

İlgili sorular

4 beğenilme 0 beğenilmeme
13 cevap 62,092 kez görüntülendi
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 223 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 375 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap 356 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 756 kez görüntülendi
6, Ağustos, 2017 Kariyer, İş ve Meslek Seçimleri kategorisinde cptan C16 (110 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.

inşaat reklam

4,527 soru

7,759 cevap

3,499 yorum

7,451 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü-İMO
İnşaat Demiri Fiyatları-Beton Fiyatları
Copyright © 2014 Yapisor.com

...