Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

2018 Yılı KOSGEB Girişimci Desteği İle İnşaat Mühendisliği Ofisi Açmak

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
306 kez görüntülendi
3 ay önce Kariyer kategorisinde beril_veda C14 (24 puan) tarafından soruldu
Merhaba 2 yıl  kadar önce inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum ve 2018 yılı başlarında KOSGEB düzenlemiş olduğu KOSGEB Girişimcilik eğitimlerine  katıldım ve katılım  belgesi aldım.KOSGEB'den destek alan  ve iş yeri kuran inşaat mühendisleri olduğunu duydum  bu destekten tam olarak nasıl yararlanabiliriz ? Çevrenizde  KOSGEB Girişimci Desteği alan inşaat mühendisi  var mı ?

KOSGEB Desteği almak  almak için 4-5  danışmanlık firmasını aradım  ama  insanlarda insaf kalmamış  kosgeb girişimci iş planı  hazırlamak için 12.000 tl  fiyat  verenler var ? Bu  nasıl iş anlamadım.

Cevap Vermeden Önce:
1) Verdiğiniz cevaplara gelen artı ya da eksi oylar ve cevabınızın en iyi cevap olarak seçilmesi site puanınızı belirlemektedir.
2) Site puanınız, en iyi kullanıcılar arasında olmak, bir kategoride en çok puana sahip olarak o kategoride uzman olduğunuzu göstermek, sitede zaman zaman yapılan çeşitli ödülleri kazanmak gibi ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlar.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce beril_veda C14 (24 puan) tarafından cevaplandı
3 ay önce beril_veda tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Bu  arada bir çok insan kosgeb dolandırıcıları tarafından  dolandırılmış siz  siz olun sakın bilmediğiniz  ve tanımadığınız insanlara  kosgeb girişimci desteği için para ödemeyin derim , bu blogu tesadüfü buldum bir  adamı kosgeb'den destek alacan diye 2 defa dolandırmışlar;
1 beğenilme 0 beğenilmeme
3 ay önce ersandrn C18 (280 puan) tarafından cevaplandı
Selam dostum kosgeb  belli sektörlere ve iş kollarına destek veriyor. İnşaat mühendisi olarakda proje ve danısmanlık hizmeti is kolunda destek alabilirsin. Yapman gereken kosgeb sistemi üzerinden girişimcilik yeni başvuru formunu doldurup kurula çıkman. Yanlız kosgeb destek süreci şu şekilde isliyor. 

Eğer kurul başvurunu onaylar ve desteği kabul  kabul ederse 

# adına kayıtlı bir firma kurman gerekecek

# firmayı 3 yıl boyunca kapatmasın

# başka bir işyerinde 3 yıl boyunca sigortalı çalışmasın

# Destek başvurusu sırasında talep ettiğin destekleri ve makine yazılımları sadece alabilirsin

#alacagin makine ve yazılımların %60~70 oranında kosgeb destek ödemesi yapıyor. 

#Kosgeb eğer personel çalıstıracaksan personelin net ücretininde %60~70 ini ödüyor. %30~40 ını ve personelin sigorta primlerini vé vergisini sen ödüyorsun 

%yine makine ve yazılımın 30~40 oranında sen ödeme yapıyorsun bide %18 Kdv yi yine sen ödüyorsun

# destek alabilmen için başvuruda yazdığın kalemleri önce senin para verip alman gerekiyor.sonrasında fatura ve malî alıp parayi ödediğini dair dekont ve bi iki belgeyle kosgebe her defasında başvuru yapıyorsun kosgebden uzmanlar gelip malı inceliyor. Sonra ödeme için onay veriyor. 

# Ödeme kısmı ise 4 5 ay kadar süre biliyor.

Kısacası dostum kosgep paran varsa ve 3 yıl ben bu işi yapacam diyorsan seni destekliyor. yok ben vazgecebiliirim bir yerlerde de çalışma ihtimalim var diyorsan ve 3 yıl içinde firmayı kapatmak istersen kosgeb verdiği desteği faizi ile geri istiyor. 
3 ay önce beril_veda C14 (24 puan) tarafından yorumlandı

Bilgiler için Saol Dostum :)

3 ay önce beril_veda C14 (24 puan) tarafından yorumlandı
KOSGEB Girişimci Desteği için 2018 yılı KOSGEB Girişimci Desteği  tebliğine uygun  iş planı dosyası örneği nerden  bulabiliriz. Çünkü danışmanlara olmadık para ödemek istemiyorum.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 ay önce beril_veda C14 (24 puan) tarafından cevaplandı
Arkadaşlar  kosgeb iş planımı hazırldım ve kosgeb'e sundum  fakat iş planımda  eksikler vardı kosgeb beni çağırdı ve iş planında ki eksikeri düzel  getir  dedi.Bende  ne yapim  ancak bu kadar  yazabildim dedim. KOSGEB KOBİ Uzmanım bana internette www.isplaniornekleri.com adresinde  iş planı örnekleri var bu kosgeb iş planı örneklerinden  bak kendi  projenide bunlar gibi  eksiksiz  hazırla dedi. Bende  durumu size  bildireyim dedim benim gibi  kosgeb girişimci desteğine  başvuru yapmak  ve başvuru yaparken  aracı ve danışmanlara iş planı  hazırlatmak için 10-12 bin tl para vermeden bu adresten kendi iş fikriniz için örnek kosgeb  girişimci iş planlarından yararlanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 ay önce İnşaat Mühendisi C50 (9,397 puan) tarafından cevaplandı
özel mesaj atıyorum bir tanıdıgım var ama burada paylaşamıyorum ismini 

metraj kursu


İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 487 kez görüntülendi
31, Ekim, 2015 İnşaat Firmaları kategorisinde yldrmanil C14 (51 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 86 kez görüntülendi
2 ay önce Diğer kategorisinde modoste C18 (268 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 602 kez görüntülendi
8, Ağustos, 2016 Kariyer kategorisinde DURAN CENGİZ C14 (54 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 93 kez görüntülendi
1 ay önce İnşaat Mühendisliği kategorisinde kbraergin26 C14 (10 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 357 kez görüntülendi
1, Aralık, 2016 Kariyer kategorisinde ysfff.c C14 (5 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
hakediş kursu

2,997 soru

5,076 cevap

1,910 yorum

4,342 kullanıcı

İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...