ARKADAŞINI GETİR, HEDİYENİ KAP! DETAYLAR İÇİN TIKLA!

Eylül 2018 En İyi Kullanıcıları Belli Oldu; Başarılı Üyelerimizi ve Aldıkları Ödülleri Görmek için TIKLAYINIZ

Ayın En İyi Kullanıcıları Seçiyoruz ve Minik Hediyeler Veriyoruz. Yarışma Detayları İçin TIKLAYINIZ

Kafandaki Sorulara Değil, Yapısor'a Takıl!

Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle YapiSor.Com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan YapiSor.Com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

imar yönetmeliği madde 29daki sınır değerler sadece konutlar için mi geçerli? apart tasarımında minimum ölçü var mı?

Daha kaliteli soru ve cevaplar için :
1) Soru ve cevapların yanında bulunan yukarı (▲)ve aşağı(▼) okları kullanarak, soru ve cevapları artı ya da eksi puan ile değerlendirebilirsiniz.
2) Sorunuzla ilgili olarak, en doğru cevabı seçmek için "√" tik butonunu kullanabilirsiniz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
163 kez görüntülendi
10 ay önce Belediyecilik kategorisinde aus_mim C14 (13 puan) tarafından soruldu
imar durumunda konut gözüken alana (hmax:9,50), bir müteahhit 26 daire yaparak bunu aparta çevirmiş. başka bir şahısın yazdığı şikayet dilekçesinde ise bunun uygun olmadığı sorulmuş. ruhsatta 26 mesken gözüküyor. imar durumu ile bir sıkıntısı yok gibi. ancak apart açma izni gibi bir şey var mı? buna müsade edilebilir mi? planlı alanlar imar yönetmeliğindeki madde 29daki sınır değerler bu 26 mesken için de geçerli değil mi? projeye bakılınca o maddedeki sınır değerleri karşılamamakta. imar durumunda alan ticaret olsaydı yine madde 29 daki sınır değerler geçerli olacak mıydı? kısacası madde 29 daki sınır değerler sadece konut alanlarında yani meskenler için mi geçerli? apartlar için de minimum ölçü var mı?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
9 ay önce osmanpekşen C20 (537 puan) tarafından cevaplandı
8 ay önce İnşaat Mühendisi tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
29. Madde ''yapı piyesleri ve ölçüleri'' başlığı altında verilmiş olup devamında ''konut'' fonksiyonuna atıfta bulunulmaktadır. İmar Planında söz konusu alan ''konut '' alanı olarak gösterilmektedir. O halde adına her ne denirse densin burada yapılacak daireler konurt fonksiyonlu olup, 29. madde şartlarını sağlamalıdır. tabi imar durumunda ticaret, turizm vb. fonksiyonlar olsa durum değişecekti. Apart açma izni diye imarda özel bir şey yok...Ya konut dersiniz ya da ticaret.

metraj kursu


İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 105 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 881 kez görüntülendi
7, Ekim, 2014 Betonarme Yapılar kategorisinde Muhammet tarafından soruldu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 133 kez görüntülendi
1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 162 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 44 kez görüntülendi
7 ay önce Belediyecilik kategorisinde nasibe C25 (752 puan) tarafından soruldu
Yapısor'a Hoşgeldiniz ! Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye sektördeki tüm profesyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bildiklerini paylaşabileceği bir mesleki platformdur.
En İyiler 10/2018
  1. Gökhan Irmak

    501 Puan

  2. İnşaat Mühendisi

    441 Puan

  3. asiogü

    197 Puan

  4. ali73

    163 Puan

  5. an.engineer

    146 Puan

Ödül Alacaklar
En İyi 1. Üye
En İyi 2. Üye
En İyi 3. Üye

Bir önceki ayın kazananlarını görüntülemek için Tıklayınız

Yarışma ve Ödüller Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

hakediş kursu

3,431 soru

6,047 cevap

2,622 yorum

5,049 kullanıcı

164 Çevrimiçi Kullanıcı
1 Kayıtlı Üye & 163 Kişi Geçerken Uğramış
İnşaat-İnşaat Mühendisliği-Mimarlık-Şantiye-Proje Yönetimi-İnşaat Malzemeleri-İnşaat Makinaları-İnşaat Firmaları-İnşaat Programları-Yapı Sözlüğü
Copyright © 2014 Yapisor.com
...